Czy wiesz co mają ze sobą wspólnego ludzie sukcesu, sportowcy, celebryci oraz milionerzy?

Otóż w artykule ’15 Surprising Things Productive People Do Differently’ napisanego przez Kevina Kruse in Forbsie, odkryłam kilka zasad, którymi kierują się osoby na najwyższych stanowiskach, sławy oraz sportowcy, którzy osiągają najlepsze rezultaty. Jak podkreśla Kruse:

“Ludzie sukcesu zdają sobie sprawę, że każdy dzień ma 1440 minut i nic w ich życiu nie jest cenniejsze niż czas”

Ludzie sukcesu planują niemal wszystko co robią. W ich życiu zazwyczaj nie ma czasu na spontaniczność. Obrany cel konsekwentnie rozpisują i realizują. Co ich wyróżnia- nie zostawiają spraw na później, na kiedyś. Ze sprawami trudnymi starają się rozprawiać błyskawicznie I nie wracać do zadań, które wcześniej zaplanowali na daną chwilę. Jednocześnie ogromną wagę przywiązują do kondycji psycho- fizycznej: śpią, jedzą, gimnastykują się i medytują, choć także w ściśle określonym czasie.

Oto 7 prostych kroków zbliżających nas do osiągnięcia sukcesu zgodnych ze sposobem życia ludzi sukcesu:

 

 • Planuj

Wszystko od początku do końca dnia i koncentruj się na jednym zadaniu w określonym czasie, planuj każde 15 minut swojego dnia, zapomnij o planerach rocznych i ogólnych listach „do zrobienia”, równie ważne jak zadania biznesowe są zarówno sen, jak i jedzenie i czas na medytację, wpisz je do planu dnia. Pieniądze, które stracisz mogą być odzyskane, ale nikt nie odda Ci czasu.

 

 • Koncentruj się na jednym zadaniu w ustalonym czasie

„Utraproduktywni ludzie zazwyczaj ustalają sobie MIT (najważniejsze zadanie dnia- Most Important Task) i pracują nad nim godzinę do dwóch każdego dnia, bez przerwy” – mówi Kruse.

Skoncentuj się na tym zadaniu, które będzie miało największy wpływ na Twoją przyszłość.

 • Nie odrywaj się od zaplanowanych działań

Nie prokrastynuj ani nie daj się wytrącić z planu oragnizacyjnego. Jeśli już coś raz zapisałaś, wytrwaj w tym, nie zmieniaj planu. Taki system pomoże Ci zwalczać chęć reagowania na impulsy zewnętrzne ze świata zewnętrznego i konsekwentnie osiągać zaplanowane cele.

 

 • Nie trać czasu

Ile razy w ciągu dnia przejrzałaś Facebooka czy Twittera, ile razy zajrzałaś na konto mailowe, spotkałaś się z ludźmi, którzy nic nie wnieśli do Twojego życia? Nie trać czasu na działania, które są bezcelowe, masz tylko jedno życie. Nie trać go na działania bez wartości.

 

 • Pozostań asertywna

Naucz sie mówić “nie”, chyba że coś fascynuje Cię od pierwszej chwili. Naucz się odróżniać działania wartościowe od tych, które dla Twojego życia nie mają znaczenia.

 

 • Deleguj

  Każde działanie, które nie jest strategiczne dla firmy i na które możesz sobie pozwolić. Nie rób wszystkiego sama. Są ludzie, którzy o wiele szybciej zrobią dla Ciebie stronę internetową, administrację, księgowość, copywriting, marketing czy PR. Twój czas jest cenny. Nie musisz się uczyć wszystkiego. Umysł wolny może zdziałać więcej i szybciej, doprowadzić Cię do sukcesu w zupełnie innym tempie. Przestrzeń zajęta przez działania dodatkowe, tj. jak księgowość zabierają Twój czas na działania strategiczne.

 

 • Używaj notatnika lub dyktafonu,

  Najwięksi tego świata wiedzą jak ważna jest każda chwila, każdy pomysł. Najlepsze idee rodzą się w najmniej oczekiwanych momentach, zapisuj je skrupulatnie i wracaj do nich co jakiś czas. Może to właśnie właściwy moment, żeby wdrożyć ideę w życie? Kreatywne i produktywne osoby uwalniają swój umysł zapisując myśli, żeby móc się skupić na swoich zaplanowanych działaniach.

 

Ludzie sukcesu najbardziej cenią po prostu czas i nie pozwalają sobie na niezaplanowane działania. Oczywiście dla ludzi początkujących w biznesie, planowanie wszystkiego i delegowanie zadań może brzmieć jak utopia. Jednak im szybciej skupisz się na planowaniu, później na realizacji zadań, tym szybciej dojdziesz tam gdzie zamierzasz. Nie każdy z nas jest w stanie adaptować wszystkie powyższe reguły, ale metoda małych kroków jest zazwyczaj najskuteczniejsza. Na początku staraj się dobrze planować swoje dni, z dokładnością co do 15 minut i skup się na realizacji tych planów. Im krótsze odcinki czasowe, tym większa szansa, że plan zrealizujesz. Dlatego planowanie roczne zazwyczaj nie ma sensu. Eksperci radzą, żeby działania biznesowe planować z wyprzedzeniem na maksymalnie trzy miesiące lub 90 dni, jak to woli. Dlatego tyle zazwyczaj trwają programy treningowo- mentoringowe dla biznesów. 90 dni to czas, który jesteśmy w stanie rozpisać na cele etapowe, swoiste punkty newralgiczne, do których musimy dojść w określonym czasie, żeby osiągnąć zamierzony cel.

Jeśli zainteresował Cię post, podziel się nim na swoich mediach społecznościowych. Jeśli chcesz się połączyć z autorką posta, napisz na LinkedIn.

Zamów kurs on-line i studiuj w swoim czasie. Najlepsze kursy specjalistów w swoich dziedzinach w jednym miejscu! Zamknij

Pin It on Pinterest

Szeruj

Podziel się postem z przyjaciółmi