Pytacie mnie często czy warto brać udział w wyzwaniach, bezpłatnych mastermindach i tego typu wydarzeniach na Facebooku.

Nie mam na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Jednak co mogę od razu powiedzieć- sama brałam udział w tego typu wyzwaniach na całym świecie i tak jak ludzie, wyzwania reprezentują różną wartość. Na pewno wiele z nich to pigułki wiedzy, które są świetnym zapalnikiem do dalszego rozwoju. Motywują do działania, dają namiastkę wiedzy, która może być praktycznie zastosowana. Ponieważ wyzwania zazwyczaj zawierają element rywalizacji, są to formy zachęcające do interakcji, przez co pogłębianie wiedzy poprzez dialog z innymi użytkownikami i praktyczne wcielenie wiedzy z wyzwania w życie. To także doskonałe miejsce w sieci, gdzie znajdują się osoby podobne do nas, z podobnymi potrzebami, bo odpowiedziały na to samo ogłoszenie, czy zaproszenie. To świetne narzędzie networkingowe.

Co należy zrobić zanim weźmiesz udział w wyzwaniu na Facebooku?

  1. Jak długo trwa wyzwanie i czy dysponujesz czasem, żeby się w nie zaangażować- wyzwania to zazwyczaj ogrom pracy dla organizatora, który przygotowuje treści, przekłada je na video, słowo pisane, na social media i reklamy. Upewnij się, że jeśli postanowisz się zaangażować w wyzwanie, to będziesz faktycznie pracować. Tego typu wydarzenia są tylko efektywne dla tych, którzy wykonują zadania. Jeśli już ktoś poświęcił czas na jego zrobienie, doceń ten fakt swoją pracą i skorzystaj z ekspertyzy prowadzącego.

   

  1. Sprawdź prowadzącego. Twój czas jest cenny. Upewnij się, że ktoś, kto prowadzi wyzwanie ma odpowiednie kompetencje, czy ma wykształcenie, doświadczenie w swojej dziedzinie, czy tylko kopiuje wzorce? Na Facebooku niestety nie ma możliwości weryfikacji wiarygodności prelegenta, ale możesz zawsze zajrzeć na LinkedIn, gdzie zazwyczaj znajdziesz pełny profil zawodowy specjalisty.

   

   

  1. Upewnij się, że Twój sprzęt spełnia wymagania techniczne. Nie ma nic gorszego niż zawód kiedy np. nie możemy wysłuchać zaplanowanego webinaru czy tracimy połowę, instalując odpowiednie oprogramowanie czy wtyczkę. Warto też sprawdzić czy w wyznaczonych godzinach zaplanowanych np. lives na Facebooku będziemy mogli włączyć głos i się zaangażować.

   

  1. Jak już zapisałaś się na wyzwanie, pobierz odpowiednie materiały towarzyszące. Zazwyczaj każdy materiał uzupełnia to co jest powiedziane np. podczas webinaru.

   

   

  1. Rób notatki. Pamięć ludzka jest ulotna, warto zapisywać to czego się nauczyłaś. Choć to wydaje się oczywiste, wiele osób tego nie robi, myśląc, że zapamięta treści przekazywane podczas nagrań. Nie ma nic bardziej frustrującego dla prowadzącego niż powtarzanie tej samej kwestii setki razy.

   

  1. Sprawdź opinie o poprzednich wyzwaniach jeśli takie się odbyło. Zadowoleni uczestnicy to najlepsza wizytówka prowadzącego.

   

   

  1. Nawet jeśli na wyzwaniu nie widzisz aktywności grupy, sama wyjdź z inicjatywą. Wiele osób czeka na to aż kto inny się odezwie. Niestety często jest tak, że nie odezwie się ¾ uczestników, będą tzw. cichymi obserwatorami. To jest jednak szansa dla Ciebie, żeby poznać personalnie prowadzącego i skorzystać z jego personalnej opieki i otrzymania korzystniejszych ofert w przypadku programów płatnych. Warto być liderem i zacząć konwersację, wykonywać zadania.

Posumowując, jeśli inwestujesz czas w wyzwanie, wykorzystaj ten czas. Jeśli zastanawiasz się czy pracować z daną osobą, ale nie jesteś przekonana co do energii, wiedzy, którą posiada, przekonaj się poznając ją podczas wyzwań czy bezpłatnych webinarach. Jeśli myślisz o zorganizowaniu wyzwania, przejrzyj powyższe notatki, i odpowiedz sobie na pytanie, czy Twoje wyzwanie reprezentuje wartość dla uczestników, czy wnosi wartość w ich życie, czy jest dopasowane do ich stylu życia, czy wreszcie jesteś w stanie sama poswięcić odpowiednią ilość czasu na dostarczanie tego co obiecasz. Przygotowanie wyzwania to bowiem czasochłonna czynność i angażująca. Wyzwania są doskonałe na początku Twojej drogi, dla prospektów, którzy Cię nie znają, także, żeby budować pozycję eksperta i zapraszać na konkretne szkolenia Twojego autorstwa.

Zamów kurs on-line i studiuj w swoim czasie. Najlepsze kursy specjalistów w swoich dziedzinach w jednym miejscu! Zamknij

Pin It on Pinterest

Szeruj

Podziel się postem z przyjaciółmi