Odkąd social media przejęły rolę czwartej władzy w naszym życiu, PR-owcy firm i osoby indywidualne dwoją się i troją jak przyciągnąć jak największą liczbę fanów i czytelników.

Dziś lekcja pierwsza:

podstawowe zasady umieszczania informacji na FACEBOOKU, przygotowane przez specjalistów KISSmetrics.

 1. Nie zalewaj informacjami przez cały dzień- LESS IS MORE. Jedna, dwie informacje dziennie mają zazwyczaj o 40% więcej czytelników niż dodawanie 3 lub więcej.

   

 2. Umieszczanie informacji 1-4 razy na tydzień przynosi lepszy efekt niż 5-7 razy w tygodniu. Badania wykazują, że umieszczanie postów mniej niż 5 razy w tygodniu owocuje w 71% zwiększoną liczbą czytelników.

   

 3. Dobre zdjęcia przyciągają o 53% więcej „lajków”, 104% więcej komentarzy i 84% kliknięć.

   

 4. Posty 80 literowe lub krótsze zyskują o 66% więcej fanów niż wywody np. na 1000 słów.

   

 5. Posty ze znakiem zapytania przyciągają o 100% więcej komentarzy niż te oznajmiające.

   

 6. Najwięcej czytelników odwiedza portale społecznościowe o godzinie 3:00 po południu, wysoki poziom czytelnictwa utrzymuje się pomiędzy 12.00 w południe a 22.00 w nocy.

   

 7. Najczęściej portale społecznościowe odwiedzane są w środy, najrzadziej w weekendy.

   

 8. Dobieraj treść do odbiorcy. Jeśli wiesz kto Cię czyta, używa Twojego produktu- pisz posty wczuwając się w rolę swojego odbiorcy i odpowiadaj na jego pytania.

   

 9. Liczy się angażujący, gorący TYTUŁ, który nawiązuje do problemu, z jakim się styka Twój odbiorca.

   

 10. Bądź kreatywny, sarkastyczny, wywołuj emocje.

Gosia Szwed – marketerka z ponad 15 letnim doświadczeniem, pasjonatka neuromarketingu i storytellingu. Adwokatka kobiecych biznesów. Wierzy w autentyczne relacje z odbiorcami i siłę marek, które wsłuchują się w głos klientów.

Zamów kurs on-line i studiuj w swoim czasie. Najlepsze kursy specjalistów w swoich dziedzinach w jednym miejscu! Zamknij

Pin It on Pinterest

Szeruj

Podziel się postem z przyjaciółmi