Wykonujesz piękne rzeczy, chcesz poszerzyć rynek zbytu Twoich produktów i cieszyć się dochodem na godziwym poziomie wciąż sprzedając jedynie swoje rękodzieło? Jedną z najpopularniejszych platform dla osób wykonujących rękodzieło, utalentowanych przedsiębiorczyń, niepoprawnych artystek jest Etsy. To najpopularniejsza amerykańska platforma sprzedaży produktów ręcznie robionych, oryginalnych, nietuzinkowych dzieł sztuki. Miejsce gdzie odbiorca szuka nie tylko przedmiotu, ale także jego historii. Podobnie jak każda platforma, Etsy rządzi się swoimi prawami i w przypadku nieznajomości tej platformy, nasze wysiłki wkładane w promocję mogą spełznąć na niczym. Samo założenie sklepu nie jest skomplikowane, jest bezpłatne i intuicyjne w obsłudze. Spróbuj.

Jeśli zatem jesteś artystką, rękodzielniczką i pragniesz sprzedawać produkty na całym świecie, ten tekst jest dla Ciebie. Oto podstawowe informacje przydatne przy otwieraniu sklepu na Etsy.  O to właśnie zadbać powinnaś:

  1. Jakość zdjęć– niekoniecznie z pomocą profesjonalnego sprzętu, ale powinny być dobre jakościowo, bez filtrów, ostre, bez tła lub takim, które ściśle łączy się z produktem
  2. Obrobić zdjęcia w programach graficznych (niekoniecznie płatnych i wymagających umiejętności grafika) i zadbać o ich wymiary, dostosowane do platformy
  3. Poznać zasady kompozycji i łączenia kolorów
  4. Poznać zasady księgowości dla Twojego sektora (VAT w UE i poza, ewidencjonowanie sprzedaży, forma działalności, cło, księgowanie prowizji)
  5. Poznać podstawy prawne do prowadzenia tego typu działalności i zaimplementować je w Twoim sklepie (regulamin, polityka prywatności, RODO)
  6. Zasady dostarczania produktów (ceny i umowy kurierskie, czas dostarczenia, etc.)
  7. Zaplanować strategię komunikacji marketingowej na social media
  8. Upewnić się, że masz czas i zasoby do prowadzenia strategii promocji
  9. Opracować listę słów kluczowych
  10. Zrobić badanie rynków, na których chcesz sprzedawać i odpowiedź na pytanie; co lepszego, innego mogę im zaoferować

 

Jeśli chcesz iść na „skróty” polecam najlepszy na rynku kurs, prowadzony przez grupę specjalistów i praktyków „ Sprzedawaj na Etsy i zarabiaj na tym, co kochasz tworzyć”. Kurs jest przygotowany ze szczególnym uwzględnieniem firm pochodzenia polskiego, omawia zagadnienia księgowe z perspektywy prowadzenia firmy w Polsce. Prowadzą go m.in. Zunka Cichos, właścicielka firmy Baboshka, ambasadroka Etsy na Polskę, Magda Trebert- fotografka (www.trebert.pl), księgowa- Aneta Mikulska, prawniczka – Agnieszka Grzesiek- Kasperczyk, jedna z najlepiej rozpoznawalnych specjalistek od prawa handlowego, w tym także specjalistka od RODO oraz Jacek Maj- przedstawiciel firmy kurierskiej.

Kurs Etsy Zunka Cichos

Kurs po pierwsze oszczędza czas. Na szukanie wszystkich rozwiązań księgowo- prawnych, formy zdjęć właściwej dla platformy spędziłabyś wiele dni, kurs pozwala także skorzystać z wiedzy praktyków, którzy z sukcesem prowadzą działalność na Etsy, w jednym miejscu zbiera wiedzę niezbędną do odniesienia sukcesu w sprzedaży na platformie i to na rynkach międzynarodowych. Do tego pokazuje praktycznie jak założyć, wypromować i odświeżyć sklep. Zunka Cichos jest niekwestionowaną liderką w temacie sprzedaży i promocji rękodzieła. Zajrzyj na stronę opisu kursu i przekonaj się czy droga na skróty jest dla Ciebie: KURS ETSY.

 

Zamów kurs on-line i studiuj w swoim czasie. Najlepsze kursy specjalistów w swoich dziedzinach w jednym miejscu! Zamknij

Pin It on Pinterest

Szeruj

Podziel się postem z przyjaciółmi