Mając do czynienia z miedzynarodowym biznesem, warto pamiętać o tym, że jezyk, którym porozumiewamy się na co dzień, nie zawsze rozumiany jest dosłownie i ma inne znaczenie w konwersacjach biznesowych, przykłądem może tu być zwrot tj. “with the greatest respect”. Na styku kultur można popełnić faux pas więc warto zapoznać się ze słownikiem, który objaśnia także znaczenie słów dla danej narodowości, a w korespondencji biznesowej skorzystać z usług lingwisty lub native speakera.

Język angielski nie należy do najtrudniejszych, jednakże potrafi być wieloznaczny. Zatem nie zdziw się jeśli pozornie bardzo uprzejmy zwrot może być w jego ustach wymierzonym w Ciebie sarkazmem. Zespół naukowców opracował tabelę znaczeń poszczególnych zwrotów brytyjskich, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dzięki temu będzie nam znacznie łatwiej odebrać komunikaty wysyłane przez obcujących z nami rodowitych Brytyjczyków. Przyznaję- część z nich jest naprawdę zaskakująca. Więcej na temat znaczeń słów dla poszczególnych nacji znajdziesz tutaj: “The Culture Map: Breaking Through the Invisible Boundaries of Global Business,”

sztuka-komunikacji

SHARE THIS POST

Tabela opracowana przez Erin Meyer, która zajmuje się od lat sztuką komunikacji międzyludzkiej.

Zamów kurs on-line i studiuj w swoim czasie. Najlepsze kursy specjalistów w swoich dziedzinach w jednym miejscu! Zamknij

Pin It on Pinterest

Szeruj

Podziel się postem z przyjaciółmi