Każda właścicielka biznesu, a szczególnie Kobiety Sukcesu, mają świadomość, że strona jest jej wizytówką w sieci. Niewiele firm w dzisiejszych czasach pozwala sobie na luksus nie posiadania strony www, wiedząc jak ogromnym potencjałem w zdobywaniu nowych klientów na siła rażenia tej wydawałoby się prostej koncepcji. O ile zdajemy sobie sprawę z konieczności posiadania wirtualnego miejsca w sieci w postaci strony, o tyle nie do końca zdajemy sobie sprawę co tak naprawdę liczy się dla Google, kiedy ją pozycjonuje.

Co sprawia, że strona www staje się atrakcyjna i wznosi ją na wyżyny wyników wyszukiwań?

Otóż składa się na to setki czynników. Nawet jeśli pokusiłabym się o opisanie ich wszystkich, na pewno przyswojenie i wcielenie w życie owych koncepcji, zajęłoby Wam miesiące. A przecież nie o to chodzi w biznesie. Biznes to nie gra planszowa, na której ułożone są ciągle te same pola, cel jest oczywisty, zadania z góry zdefiniowane i o tym czy wygrasz decyduje w dużej mierze łut szczęścia. Tak naprawdę, aby osiągnąć sukces, trzeba zwyczajnie zacząć. Zacząć działać i się nie poddawać, być konsekwentnym i mieć wokół siebie ludzi, którzy Ci pomogą. Nie ma takiej możliwości, żebyś na początku swojej drogi była specjalistką od wszystkiego. Zatem skup się na tym co naprawdę potrafisz, co jest Twoją misją i powołaniem, a resztę po prostu zleć ludziom, którzy się na tym znają.

Jednak jeśli chcesz poznać podstawowe czynniki decydujące o sukcesie strony w Google show, oto one:

  1. Zadbaj o to, żeby opisy, treści, obrazki, i inne materiały kreatywne nie były czyjąś kalką. Jeśli Google wykryje treści, które już były gdzieś indziej, automatycznie Twoja pozycja spada w dół. To co tworzysz musi być po prostu unikalne, Twoje, oryginalne.

 

  1. Google lubi zmiany. Nawet jeśli wydaje Ci się, że stworzyłaś ideał, masterpiece nie do powtórzenia, zadbaj o to, żeby niczym dodatki w Twoim mieszkaniu, treści podlegały także sezonowej zmianie. Może po prostu za każdym razem jak dokupujesz nową poduszeczkę do pokoju, ozdoby na choinkę, czy dynie na Halloween, zajrzyj tez na swoją stronę i zmień coś w jej treści. Możesz dodać nowy paragraf do strony domowej, zmienić obrazki, dodać nowe treści na bloga do artykułów, np. czyjąś wypowiedź, ocenę produktu jeśli akurat jest to strona sprzedażowa. Stagnacja zabija zainteresowanie algorytmów Google!

 

  1. Struktura strony. Specjaliści mówią, że strona powinna się opierać na katalogach, nie subdomenach. Co ja mówię? Otóż, jeśli posiadasz stronę z adresem: www.mojastrona.pl, to katalog będzie wyglądał tak: mojastrona.pl/blog, a nie tak: blog.mojastrona.pl.

 

  1. Optymalizacja obrazów. Zagadnienie płynące niczym rzeka. Najważniejsze jest jednak to, żeby każdy obrazek miał opis, opis dodatkowy przy polu „alt”, oraz był wyobrażalny dla osób, które go nie widzą, czyli np. osób niewidomych. Dodatkowo warto te elementy potraktować wtyczką „Smushit” (tu ją możesz pobrać: https://pl.wordpress.org/plugins/wp-smushit/), aby elementy graficzne nie powaliły Google algorytmów na kolana swoją ciężkością i żeby strona ładowała się szybko na nośnikach odbiorców.

 

  1. Używaj linków do podstron na stronie głównej. Ta technika pozwala algorytmom lepiej „zrozumieć” Twoją stronę. Najlepiej, żeby te linki pojawiały się pod słowami kluczowymi Twojej strony.

 

  1. Zrób mapę strony. Niedoceniane narzędzie, a tak bardzo zmieniające istotę. Mapa zrobiona np. w Google Search Console pomaga robaczkom Google dojść do sedna sprawy, o co chodzi w Twojej stronie i odpowiedzieć na pytanie, czemu jest tak cenna, że należy ją podbić w wynikach wyszukiwania.

 

  1. Od początku stosuj nagłówki ze słowami kluczowymi w wielkości H1 i H2. Taka opcja zawsze pojawia się w WordPressie. To niezwykle istotne bo Google skanuje je najchętniej.

 

  1. Zadbaj o linki zewnętrzne. Choć umieszczanie linków do Twojej strony gdziekolwiek jest już passe, wciąż Google ceni dobre, rzetelne strony, które odsyłają do Twojego miejsca w sieci. Zadbaj o to, żeby strony były tematycznie powiązane z Twoją tematyką. Im bardziej popularna, ceniona przez użytkowników strona, tym lepiej dla Ciebie.
  1. Siła social mediów. Jak się okazuje media społecznościowe mogą nie tylko skutecznie zebrać Ci społeczność, mają także istotną funkcję w promowaniu Twojej strony. Zatem nie zapominaj umieszczać linków do swojej strony, bloga na Facebooku, LinkedIn, czy na Twitterze. Instagram, Snapchat i TicToc to z kolei świetne narzędzia jeśli Twoim odbiorcą są ludzie młodzi. Istotną rolę w podbijaniu pozycji strony na Google ma również YouTube.

 

  1. Od czasu do czasu zainwestuj w reklamę Google. Nic tak nie podwyższa strony w rankingu jak opcja płatna. Reklamę w Google ustawia się dość prosto z pozycji managera reklam. Dodatkowo konsola daje nam pożyteczną opcję wyszukiwania i analizy słów kluczowych, które będą nam niezbędne do tworzenia wartościowych dla algorytmów treści. Ponadto często dostajemy możliwość skorzystania z promocji. Za 20 dolarów, czy funtów możesz nagle dostać ofertę kredytu na 50 czy 75 dolarów.

 

Poniżej znajdziesz link do pobrania krótkiego E- booka na temat SEO, czyli wskazówki, w jaki sposób podnieść pozycję Twojej strony, o których nie wszyscy wiedzą: